Repertuar

11. Edycja Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”

Koncert galowy ZPiT Vladislavia „Fedrowani w godce”

Stowarzyszenie „Vladislavia” wraz Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Koncert galowy z udziałem laureatów 11. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce” odbędzie się 11 grudnia o godz. 16:00 i 18:00.

Podczas wydarzenia na scenie pojawią się artyści Zespołu Pieśni i Tańca “Vladislavia”, którzy zaprezentują śląskie tańce i pieśni. Nie zabraknie dobrego śląskiego humoru i pozytywnych emocji. Koncert wpisał się już na stałe w grudniowy kalendarz imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury i cieszy się co roku sporą popularnością. Prócz muzyki i tańca na scenie zaprezentują się najlepsi gawędziarze z powiatu Wodzisławskiego, którzy zaprezentują opowiadania odnoszące do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Nie bez powodu wydarzenie odbywa się na początku grudnia. Jest to ściśle związane ze świętem wszystkich górników i ich patronki św. Barbary.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz okolic na ten wyjątkowy koncert. To niezwykle ważne, by pamiętać o naszej, śląskiej tożsamości regionalnej. Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w Wodzisławskim Centrum Kultury wykonuje ogrom pracy, by pielęgnować nasze rodzime tradycje i przekazywać je całym pokoleniom, za co im bardzo dziękuję i z całego serca gratuluję – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem „Fedrowania w godce” jest Dominika Brzoza-Piprek, główny choreograf i instruktor ZPiT Vladislavia, Prezes Stowarzyszenia „Vladislavia”, prezenterka telewizyjna. Patronat medialny nad tegoroczną imprezą objęła TVP3 Katowice. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w jego regulaminie oraz na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem strony https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna jest na godzinę przed planowanym seansem kinowym czy imprezą oraz w każdy czwartek w godzinach 10:00-12:00.

Stowarzyszenie „Vladislavia” oraz Wodzisławskie Centrum Kultury od lat współpracują wspólnie tworząc przestrzeń to tworzenia i propagowania kultury ludowej, folkloru, tańca i śpiewu. Działający od 40 lat Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia zrzeszony w Amatorskim Ruchu Artystycznym ARA wychował i nadal wychowuje dzieci, młodzież i dorosłych do życia w poszanowaniu wartości kulturowych i świadomego uczestnictwa w kulturze. W roku 2022 zespół będzie obchodził swój znakomity jubileusz. Vladislavia została w tym roku uhonorowana prestiżową nagrodą pn. „Marka Śląskie” w konkursie zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 stycznia 16:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
23 stycznia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Ballada o białej krowie (2D/napisy)

Iran/Francja 2020, 105 min.
Reżyseria: : Behtash Sanaeeha, Maryam Moghaddam. Wykonawcy: Maryam Moghaddam, Alireza Sanifar, Pourya Rahimisam.
Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę.Zrozpaczona Mina nie może pogodzić się z tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług. Ostrożna początkowo kobieta z czasem nabiera zaufania do Rezy. Nie jest jednak świadoma prawdziwych motywacji, jakie stoją za jego zachowaniem.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Casablanca (2D/napisy)

II wojna światowa, Casablanca. Właściciel nocnego klubu, Rick Blaine, spotyka swoją dawną miłość, Ilsę, która okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu, Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 grudnia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Człowiek z Rio (2D/napisy)

Farsa szpiegowska i przygodowa. Nieznani napastnicy kradną amazońską statuetkę z paryskiego muzeum i uprowadzają znawców w dziedzinie wymarłej cywilizacji Malteków. Jest wśród nich Agnes, córka zamordowanego profesora, posiadacza jednej z trzech figurek Malteków. Jej chłopak, Adrien (Jean-Paul Belmondo), żołnierz przebywający w Paryżu na przepustce z koszar, udaje się w pościg, który doprowadzi go do Rio de Janeiro, Brasilii i dżungli amazońskiej.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 stycznia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Dom Gucci (2D/napisy)

Historia Patrizii Reggiani, byłej żony Maurizio Gucciego, która planowała zabić swojego męża, wnuka znanego projektanta mody Guccio Gucci.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
28 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
29 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
30 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
02 stycznia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
04 stycznia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
05 stycznia 16:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
06 stycznia 16:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Dyskretny urok niebezpiecznych myśli (2D/napisy)

Historia koncentruje się wokół Daphne i Maximea,którzy dość nieoczekiwanie spotykają się na urokliwej francuskiej prowincji.Będąca w trzecim miesiącu ciąży kobieta wyjechała tam ze swoim partnerem Francois.Z kolei dla jego kuzyna Maximea to próba złapania równowagi po bolesnym rozstaniu....

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Dziewczyny z Dubaju (2D/oryginalny)

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę… Oparte na prawdziwych wydarzeniach "Dziewczyny z Dubaju" zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. "afery dubajskiej"

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 grudnia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
17 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
18 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
19 grudnia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
21 grudnia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
22 grudnia 14:30 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Emma i Święty Mikołaj (2D/dubbing)

11-letnia Emma t0 pełna wyobraźni dziewczynka, której największym pragnieniem jest spotkanie z elfami, w których istnienie bezgranicznie wierzy. Gdy niespodziewanie pojawia się w jej życiu sam Święty Mikołaj i jego żona Julie, nagle ma okazję dołączyć do nich w magicznej wyprawie do królestwa elfów. Teraz Emma będzie miała okazję pomóc Świętemu Mikołajowi w niebezpiecznej misji ratowania dziecka z rąk złej królowej elfów...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 grudnia 13:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
28 grudnia 13:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
29 grudnia 13:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
30 grudnia 13:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Eternals (2D/napisy)

Opowieść o Eternals - przedwiecznej rasie nieśmiertelnych istot, które zamieszkiwały Ziemię i ukształtowały jej historię.
"The Eternals" opowiada o nowej w Uniwersum Marvela grupie superbohaterów. To kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie "Avengers. Koniec gry" muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury
11 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury

FEEL i Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

FEEL i Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wystąpi wspólnie z zespołem Feel w Wodzisławskim Centrum Kultury. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 12 grudnia o godzinie 18:00.

Będzie to wyjątkowy koncert wypełniony wrażliwością muzyczną i różnorodnym temperamentem. Na tę okazję artyści wykonają utwory z płyty „FEEL The Best”, w aranżacji na orkiestrę napisaną przez Roberta Czecha. Usłyszymy najpopularniejsze hity zespołu, w tym utwór „Jak anioła głos” czy „Swoje szczęście znam”, za który zespół otrzymał Złotą Płytę.

Katowicka grupa FEEL powstała w roku 2005, założona przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę. Oprócz niego zespół tworzą: Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (keyboardzista) oraz Michał Opaliński (perkusista). Ich debiutancki singiel „A gdy jest już ciemno” wywalczył nagrodę „Bursztynowego Słowika” oraz „Słowika Publiczności” podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu w Sopocie. Płyty wydawane przez zespół lokują się w czołówce najlepiej sprzedających się krążków. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. W tym roku świętuje 15-lecie istnienia.

Artystom towarzyszyć będzie Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa z Wodzisławskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Marka Soboty. Prócz muzyków, instrumentalistów wystąpią młode i utalentowane wokalistki: Alicja Tarasek, Oliwia Węgrzyk i Roksana Ostojska. Sceniczne poczynania grupy można było śledzić podczas wielu imprez i uroczystości miejskich. Repertuar orkiestry jest zróżnicowany. Muzycy grają zarówno standardy jazzowe jak i popularne, współczesne piosenki. Orkiestra wystąpiła wspólnie z Marcinem Wyrostkiem i zespołem Corazon w 2017 roku tworząc muzyczny projekt „Tango Corazon” w aranżacji na orkiestrę.

Bilety w cenie 80 zł są do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
12 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z nowym albumem „Radar”. Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 r.

Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem - zarówno klasyczną Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem.

Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski. Album jest dostępny w sprzedaży od 8 marca 2019 r. a singlem promującym jest utwór „Dwa Ognie”, który zadebiutował na podium listy przebojów radiowej Trójki.

Fisz Emade Tworzywo wystąpi w WCK 25 lutego o 19:00. Bilety w cenie 89 zł są do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 lutego 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Furioza (2D/oryginalny)

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 grudnia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
08 grudnia 16:30 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Igor Kwiatkowski w WCK - „Tylko śmiech nas ocali”

Igor Kwiatkowski rozśmieszy nas do łez

Energia na scenie, chwytliwy żart, charyzmatyczny artysta – nie kto inny jak Igor Kwiatkowski będzie gościł na deskach wodzisławskiej sceny. W swoim najnowszym programie „Tylko śmiech nas ocali” pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury już 6 marca o godzinie 17:00.

Igor Kwiatkowski, niezrównany w umiejętnościach parodystycznych, od lat zaskakuje coraz to nowymi kreacjami scenicznymi. Najpierw w kabarecie Paranienormalni, od kilku lat jako solista, nieprzerwanie bawi i zjednuje sobie sympatię tysięcy widzów.

„Świat kradnie polskie piosenki”, „Koniec Netflixa”, „Kąpiel tylko raz w tygodniu”, „Kobiety odnoszą liczne obrażenia” - to kilka z tematów, z którymi zmierzy się Igor Kwiatkowski w swoim premierowym programie pt. „Tylko śmiech nas ocali”.

To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor pokaże Wam, że mimo przeciwności losu, na świecie jest mnóstwo okazji, by na twarzach zagościł uśmiech. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić.

Talent i oryginalny styl to sceniczna wizytówka Igora Kwiatkowskiego, a spotkanie go na żywo nie może równać się z żadnym innym kabaretowym doświadczeniem.

Igor Kwiatkowski wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury 6 marca o godzinie 17:00. Bilety w cenie 80 zł dostępne na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna na pół godziny przed seansem Kina Pegaz oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 marca 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Koncert Wiedeński z Gwiazdami w WCK

Koncert Wiedeński z Gwiazdami w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury już w styczniu zaprosi swoją publiczność w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara czy Imre Kalmana. To wszystko za sprawą Koncertu Wiedeńskiego z Gwiazdami, który WCK zaplanowało na 29 stycznia 2022 r.

Koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Miroslawa Krila – dyrektora artystycznego Filharmonii Tarnopolskiej oraz europejskiej klasy solistów międzynarodowych scen, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca i Nowego Jorku prezentując światowy kunszt wokalny. Wśród solistów zebrana publiczność usłyszy wybitną polską sopranistkę Edytę Piasecką – solistkę Opery Narodowej w Warszawie oraz tenora Sławomira Naborczyka – zwycięzcę kilkunastu międzynarodowych konkursów wokalnych. Dodatkowo Ladies Trio – trzy niezwykłe wokalistki, które wykonają najpiękniejsze pieśni światowej sceny i wraz z solistą Kenny Husterem (finalista programu The Voice of the Ukraine) zaprezentują największe światowe przeboje musicalu, muzyki filmowej oraz muzyki pop.

Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu – informują organizatorzy.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: „Zemsty Nietoperza”, „Barona Cygańskiego”, „Księżniczki Czardasza”, „Wesołej Wdówki” czy „Krainy Uśmiechów”. Publiczność wysłucha między innymi: arie Adeli oraz Barinkaya z operetki „Wielka sława to żart”, duety wszechczasów, m.in. z operetki „Usta milczą dusza śpiewa”, walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Wiedeńska krew”, polki „Trik Trak”, „Grzmoty i błyskawice” oraz marsze Straussów, Dodatkową atrakcją wieczoru będą współczesne, światowe hity grupy ABBA czy Whitney Houston i wiele innych muzycznych niespodzianek.

Koncert Wiedeński odbędzie się 29 stycznia 2022 r. o godzinie 18:00. Bilety w cenie 90 zł do do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
29 stycznia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Lokatorka (2D/oryginalny)

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka. Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
28 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
29 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
30 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
02 stycznia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
04 stycznia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
06 stycznia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Mechaniczna pomarańcza (2D/napisy)

Akcja filmu rozgrywa się w nieokreślonym czasie w Wielkiej Brytanii. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrej rodziny, miłośnika muzyki poważnej (przede wszystkim Beethovena), a zarazem przestępcy, gwałciciela i zbrodniarza, który kieruje małą grupą młodych przestępców.

Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i zostaje on zatrzymany przez policję. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę 14 lat więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymentalnym programie resocjalizacyjnym realizowanym według tzw. techniki Ludovica. Eksperyment ma za zadanie obrzydzić mu przemoc. Udaje się do tego stopnia, że Alex na samą myśl o przestępstwie odczuwa mdłości i bóle głowy, nie jest w stanie się nawet bronić. Zostaje więc zwolniony przed czasem z więzienia i wychodzi na wolność. Po kolei spotyka swoje poprzednie ofiary, które mszczą się na nim za swoje dawniejsze krzywdy. Próbuje popełnić samobójstwo, ale zostaje odratowany dzięki staraniom rządu, który wcześniej wspierał przeprowadzony nań eksperyment. Jego przypadek zostaje wykorzystany w rozgrywkach politycznych.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
09 grudnia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Mikołaj w każdym z nas 2 (2D/dubbing)

Stolarz Andersen i Święty Mikołaj wracają by pomóc małej Elizie w jej wielkiej misji uratowania Świąt Bożego Narodzenia!

Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego – ludzie zaczynają zapominać… Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Moje wspaniałe życie (2D/oryginalny)

Jo próbuje pogodzić ze sobą życie rodzinne, karierę i życie osobiste. Mąż stara się dotrzymać jej kroku.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
09 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
10 grudnia 20:45 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
14 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
14 grudnia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
16 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Nasze magiczne Encanto (2D/dubbing)

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
27 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
28 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
29 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
30 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
02 stycznia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
05 stycznia 14:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
06 stycznia 14:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
07 stycznia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
08 stycznia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
09 stycznia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

POROŻE (2D/napisy)

Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka (Keri Russell) i jej brat (Jesse Plemons), lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów (Jeremy T. Thomas) skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 grudnia 16:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury
11 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury
11 grudnia 19:45 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury

Pszczółka Maja. Mały Wielki Skarb (2D/dubbing)

Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 grudnia 09:30 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
15 grudnia 11:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
17 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
18 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
19 grudnia 15:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Spencer (2D/napisy)

W bożonarodzeniowy weekend księżna Diana podejmuje decyzję o rozwodzie z księciem Karolem.
W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
18 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
19 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
21 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
22 grudnia 17:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet
23 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Tomasz Pierzchniak - gitara basowa, kontrabas
Wojciech Czemplik – skrzypce

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
14 stycznia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Szalony Piotruś (2D/napisy)

Ferdynand (Belmondo) znudzony mieszczańskim życiem rusza w podróż z Paryża nad Morze Śródziemne w towarzystwie tajemniczej Marianny (Anna Karina). Ścigani przez algierskich morderców prowadzą w drodze rozmowy o ludzkim życiu.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 stycznia 19:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Szpicel (2D/napisy)

Złodziej Maurice Faugel opuszcza więzienie po spędzeniu tam czterech lat. Spotyka się z Gilbertem Vanovre, który oszacowuje wartość skradzionej przez niego biżuterii. Maurice zabija Gilberta jego własnym rewolwerem, zabierając ze sobą drogocenny łup. Po dokonaniu mordu zakopuje biżuterię i planuje kolejny skok, w którym pomóc mają mu znajomi. Wśród nich jest Sillien, zaopatrujący ich w sprzęt niezbędny do przekrętu. W dniu rozboju, działanie Maurice'a i jego wspólnika nie idzie zgodnie z planem, na miejscu pojawia się policja. Wspólnik Maurice'a ginie, a sam Maurice zostaje ranny. Policjanci po znalezieniu Silliena pytają go o jego powiązania ze skokiem Maurice'a, oraz z zabójstwem Gilberta. Bohater stoi przed decyzją wyznania policji prawdy lub chronienia przyjaciół.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 grudnia 18:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Śpiewak Jazzbandu (2D/napisy)

Film powszechnie uważa się za pierwszy film dźwiękowy w historii kina. Rok wcześniej, w sierpniu 1926, odbyła się premiera filmu Don Juan, gdzie taśmę filmową udźwiękowiono płytami gramofonowymi z muzyką lecz bez dialogów. Metodę udźwiękowienia taśmy filmowej opracowano i opatentowano w 1922 roku. Jednak już wcześniej powstawały próby łączenia filmu z dźwiękiem, synchronizując obraz z dźwiękiem z płyt gramofonowych. Na przykład w roku 1914 zaczęto wyświetlać Fotodramę stworzenia, opracowaną przez Badaczy Pisma Świętego. Właściwie Śpiewak jazzbandu był klasycznym filmem niemym (dialogi przedstawiano na tablicach z napisami) jednak na udźwiękowionej taśmie filmowej oprócz muzyki pojawiają się obszerne wstawki śpiewane realistycznie zsynchronizowane z obrazem. Film stanowił rewolucję, która zakończyła erę kina niemego.

Film przedstawia historię żydowskiego pieśniarza Jakie Rabinowitza.

Wytwórnia Warner Brothers otrzymała za niego honorowego Oscara, za wkład w rozwój techniki filmowej, a Alfred A. Cohn był natomiast nominowany za najlepszy scenariusz adaptowany.

Film powstał na podstawie noweli, a zarazem sztuki scenicznej, Samsona Raphaelsona The Day of Atonement, po polsku Dzień odkupienia

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 stycznia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet

Tramwaj zwany pożądaniem 1951 (2D/napisy)

Historia Blanche Dubois (Vivien Leigh), kobiety niezwykle delikatnej, znerwicowanej, szukającej swojego miejsca na świecie. Blanche pewnego dnia przybywa do Nowego Orleanu, aby odwiedzić swoją siostrę Stellę (Kim Hunter). Ma zamiar mieszkać u niej przez pewien czas, z czego nie jest zadowolony mąż Stelli, Stanley (Marlon Brando), człowiek gwałtowny i nieobliczalny. Konfrontacja kompletnie przeciwstawnych charakterów Stanleya i Blanche oraz ciągłe emocjonalne napięcie prowadzą do kłótni, awantur i wybuchów furii. W to wszystko wmieszane są jeszcze problemy majątkowe i miłosne...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
20 stycznia 20:00 Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury kup bilet